Прескочи на основното съдържание

Библиотека на добрите практики

Преглеждане Направете записи: 1

В библиотеката с добри практики ще откриете примери от различни учещи се училища в България, Италия, Испания и Турция. Ако резултатът на Вашият екип е висок в поне едно от измеренията на модела, ще бъдете поканени да споделите своя добра практика, за да демонстрирате постиженията си и да споделите опита си със свои колеги от други училища.

Наименование: Интегриран урок – АЕ и ФВС

  • Отнася се към::
  • Споделена визия
    Насърчаване на екипно обучение и сътрудничество при персонала

Тип на училището: Прогимназиален етап
Име на училището: 104. ОУ „Захари Стоянов“, гр. София
Име на преподавателя: Миглена Левиева и Милена Иванова
Описание на предложената добра практика:

Проведен интегриран  урок по:      Английски език и Физическо възпитание и спорт

Тема на урока: Спортувам и уча английски (Упражнение върху четене с разбиране, възпроизвеждане на текст, правопис; Щафетно бягане, игри с елементи на баскетбол)

Цели на урока:

Прилагане на знанията по тема „Спорт“ и осъществяване на комуникация на английски език в реална ситуация;

Развиване на умения за запаметяване, разбиране и спазване на инструкции;

Формиране на умения за изграждане на стратегии за максимално бързо и ефективно справяне с поставена задача;

Развиване на качества памет, бързина, издръжливост.

Продължителност: 40 мин.

Място на провеждане: Физкултурен салон.

Необходими уреди и пособия: Разпечатан текст с правилата на игрите на английски език,  листове и химикалки, топки, обръчи, баскетболни кошове.

Ход на урока:

Часът започва със строяване на класа, поздрав и проверка на учениците. Съобщаваме целите и задачите на часа. Започва загрявка, водена от двама ученици на английски език;

Следва щафетна игра „Бягаща диктовка“: класът се разделя на два отбора, като всеки отбор си избира представител, който ще пише под диктовка. Правилата на следващата игра са написани на английски и поставени на разстояние от отборите (в другия край на физкултурния салон). Играчите от всеки отбор бягат щафетно, като всеки от тях трябва да запомни част от текста и връщайки се, да го продиктува на пишещия. Играта е за бързина, съобразителност, точно и правилно възпроизвеждане на текста.

Когато са готови с текста, учителят проверява за точност, пълнота и правопис, след което отборите изчитат правилата и изиграват игрите. Учителите следят за правилно изпълнение на задачите и спазването на инструкциите.

Комуникацията по време на часа е основно на английски език.

 Урокът завършва със строяване на класа и разбор на проведения час.

Резултат:

1.       Учениците общуват на английски език в ситуации, близки до реалните и упражняват на практика знанията си по езика, както и уменията си за справяне с конкретни предизвикателства; в изпълнението на задачите са направлявани  от учителите;

2.       Разбиране, запаметяване и възпроизвеждане на непознат текст, спазвайки всички правописни, пунктуационни и граматични правила на английския език;

3.       В хода на урока учениците усвояват нова лексика, свързана с баскетболната терминология и спорта като цяло, като заедно с това упражняват спортните си умения;

4.       Учениците се учат да използват езика, като същевременно използват езика, за да научават нови неща в областта на спорта.



Файл (ако има наличен такъв): Word 2007 document Running dictation.docx
Снимка (ако има налична такава):
Линк към предложената практика (ако има наличен такъв):
Етикети: